JEŽEK NA CESTÁCH

Ježek žije a cestuje po celém světě!


 

Velká galerie fotografií od majitelů Ježků, kteří je fotí na místech, kde žijí nebo kam s nimi cestují.

Objevujte místa, kde Ježek ještě nebyl a své originální fotografie nám zasílejte na info@jezcivkleci.cz

 
 

USA, HAVAJ

USA, Waschington DC - National Monument

SR, Liptovský Mikuláš - Ultralight

USA, Los Angeles - Holywood

USA - kalifornská poušť

USA, Los Angeles - Holywood

USA, Washington - Bílý dům

USA - kalifornská poušť

USA, Washington DC - budova kongresu

Kutná hora

Jičín

Hrad Vízmburk

Hrad Vízmburk

USA, Los Angeles

USA, Los Angeles - China Town

USA, Waschington DC, památník prez. Lincolna

ČR, Zvičina

USA, Kalifornie - hornické městečko Calico

USA - kalifornská poušť

USA, Kalifornie

Ledeč nad Sázavou - muzeum Jaroslava Foglara

Ledeč nad Sázavou - muzeum Jaroslava Foglara

Čáslav

Ratibořice

Ratibořice

Rozkoš

Ve Stínadlech, Praha

   

Ježek na cestách (č.1) Zvičina

1.8.2014

 

Fotografie s Ježkem Original z výletu na vrchol Zvičinu nám zaslal jeden ze sběratelů ze Dvora Králové n/L. Jak můžete vidět, tak se i z Ježka stává talisman, který cestuje podobně jako populární plyšáci po světě. Do královédvorského údolí shlíží Zvičina z výšky 671 metrů a je tak nejvyšším kopcem 17 km dlouhého horského hřbetu. Působivější než výška absolutní je výška relativní. O 300 m převyšuje Dvůr Králové nad Labem a o 330 m Miletínskou kotlinu. Zvičina byla cílem srazů, poutí a dodnes patří k nejčastějším místům výletů na Královédvorsku. Poslední z fotografií - archiv Radek Micopulos.

 

Ježek na cestách (č.2) USA - LA, Hollywood

26.1.2015

 

Ježek Original z produkce RADEMIC PUZZLES cestuje také po světě, jak se můžete přesvědčit na fotografiích níže. První sada je s pozadím města Los Angeles, druhá pak z Holywoodu - s populárním nápisem a z centra města. Fotografie pochází od nadšeného fanouška Ježka v kleci, Luboše, který do USA emigroval už v roce 1980 a dnes na tento legendární hlavolam stále vzpomíná. Jeho povoláním je řidič traku a často jezdí přes celé Spojené státy z Californie podél řeky Colorado až na Floridu apod. Můžete se tedy určitě těšit na celou řadu dalších fotografií z této úžasné země.

 
 
 
 

Ježek na cestách (č.3) USA - China Town v Los Angeles

22.3.2015

 

Máme zde další sadu fotografií Ježka Original ze světa. Tentokrát z města Los Angeles ze čtvrti China Town. Naskýtají se nám tak opět velmi netradiční pohledy na tento hlavolam. Fotografie pochází od nadšeného fanouška Ježka v kleci, Luboše, který do USA emigroval už v roce 1980 a dnes na tento legendární hlavolam stále vzpomíná. Jeho povoláním je řidič traku a často jezdí přes celé Spojené státy z Californie podél řeky Colorado až na Floridu apod.

 

Ježek na cestách (č.4) USA - Kalifornská poušť

10.4.2015

 

Od našeho věrného fanouška zde máme novou sadu fotografií Ježka Original ze světa. Tentokrát z kalifornské pouště.

 

Ježci na cestách (č.5) Polepy na autech

5.5.2015

 

Máme zde fotografie polepů, kterými si naši fanoušci ozvláštnili svá auta. Tento polep získáte nyní při každém nákupu v našem obchodě!

 

Ježci na cestách (č.6) Letem světem

24.6.2015

 

Máme zde fotografie s Ježkem ORIGINAL a polepem, který jeho majitel vozí v nebeských výšinách na svém ultralightu. "Až tak mě kdysi Tleskačův vynález ovlivnil (mám 57 let), že jsem si později létací kolo pořídil... Pravda, místo pedálů musí mít Rotax 447. Co se dá dělat, originál patent (kdyby stačily jen ty pedály) je navždy ztracený... Letadla mě zajímala od nejranějšího dětství. Jednoduše si nějaký začátek nepamatuji. Nejprve modelářství, pak jako 18 letý jsem začal v Brně v Medlánkách létat na větroních. Pak byla přestávka a po revoluci jsem se dal na ULL létání. Na fotkách je ULL letadlo LK-2 Sluka, celkem už legendární jednosedadlovka z Letovu Praha vyráběná v devadesátých letech min. století, létají jich desítky. Nic není tak blízkého Tleskačovu létacímu kolu, jako Sluka...Udrží se ve vzduchu při rychlosti menší než 50 km/h. Když na vánoce 1968 dávali v televizi právě natočený seriál s Rychlými šípy Záhada hlavolamu, byl jsem unesený a Tleskačovo létací kolo můj zájem o létání jen umocnilo... ale už tehdy jako 10 letý jsem o mechanice letu, aerodynamice atd. věděl dost, abych (smutně) pochopil, že jde o (krásnou) fikci. Dnes mám 57 let a dva ultralajty. Jsem živý důkaz tvrzení, že jediný rozdíl mezi malých chlapcem a dospělým chlapem je v ceně jejich hraček." Josef Kučera, Liptovský Mikuláš.

 
 
 

Ježek na cestách (č.7) USA - Calico

15.7.2015

 

Od našeho věrného fanouška Luboše zde máme novou sadu fotografií Ježka Original z hornického městečka Calico v Kalifornii (USA).

 

Ježek na cestách (č.8) USA - Washington DC

16.3.2018

 

Níže jsou fotografie od pana Aleše Bryxího, který už přes 25 let žije v státě Georgie v USA. Při své cestě do Washingtonu DC nafotil svého Ježka na různých známých místech - zleva: budova kongresu,  National Monument, Bílý dům, památník prezidenta Lincolna.

 

Ježek na cestách (č.9) Ledeč nad Sázavou

22.3.2018

 

Nový přírůstek na mapě světa - Ježek v kleci RETRO ve městě Ledeč nad Sázavou v pozadí s hradem, kde sídlí Muzeum Jaroslava Foglara.

 

Ježek na cestách (č.10) HAVAJ

29.5.2018

 

Více než 12000 km dělí tyto Ježky od naší domoviny! Jedná se tak o kusy, které se doposud dostaly ve světě nejdále! Pochází od jednoho Havajského sběratele z města Kailua na ostrově O'ahu (Hawai, USA). Na fotografiích můžete vidět Ježka v kleci AXIS, Original z mosazi a Ježivala v kleci.

 

 

Ježek na cestách (č.11) Čáslav, Kutná hora, Ledeč n/S

6.9.2018

 

Nové fotografie v sekci JEŽEK NA CESTÁCH!

 

Ježek na cestách (č.12) Rozkoš, Jičín, Ratibořice

7.9.2018

 

Nové fotografie v sekci JEŽEK NA CESTÁCH!

 

 

Ježek na cestách (č.13) Hrad Vízmburk

8.9.2018

 

Nové fotografie v sekci JEŽEK NA CESTÁCH!

 

 

Ježek na cestách (č.14) Ve Stínadlech, Praha

25.11.2018

 

Další "objevené" místo s Ježkem v kleci nerez seriál v ulici Ve Stínadlech na Starém Městě v Praze. Kam jinam, než do Stínadel ježek v kleci patří.

 

 
 
 

 © Copyright WEB.rademic.cz &   Publikování a šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno.