Kontakt a inzerce


 

Články a fotografie zde umístěné jsou chráněny autorským právem. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno! Pokud sháníte fotografie a informace pro váš článek nebo reportáž, tak se na nás neváhejte obrátit.

 

Radek Micopulos

šéfredaktor stránky JEŽCIVKLECI.cz

Bílá Třemešná

e-mail.: info@jezcivkleci.cz

e-mail 2.: radek.dk@centrum.cz

tel.: +420 732 864 037

Radek Micopulos

 
 

Život

Radek Micopulos vystudoval Střední průmyslovou školu Trutnov v oborech nástrojař a podnikání (2002-2007). Od roku 2010 do roku 2015 pracoval ve dvou strojírenských firmách, kde získal mnoho dalších zkušeností se strojírenskou výrobou.

Od roku 2005 oživuje Ježka v kleci i jeho zapomenuté varianty, jako např. Ježivala v kleci. V roce 2012 vynalezl nový typ Ježka GEN, s nímž získal cenu Hlavolam roku. Je autorem Ježků s ložisky Bearing, AXIS a Ježka ORIGINAL, který je doposud nejvěrohodnější podobou tohoto známého hlavolamu. Autor stále rozšiřuje historii hlavolamu a vypátral také samotného předchůdce našeho Ježka z USA z 19. století.

Radek Micopulos navrhuje tradiční i moderní ježky v kleci, které dále rozvíjejí princip i design tohoto hlavolamu. Od roku 2018 navrhuje další nevšední hlavolamy jako např. HEXAHOG. Ten kombinuje dva typy hlavolamů. Klec HEXA s principem vyjímatelného hlavolamu a klec HEXXA - trojrozměrné skládací puzzle. Dalším je Ježek v kleci EPIC, který má velmi netradičně “otevřený” tvar tří rozšiřujících se spirál a ježka s kuličkou kapkovitého tvaru. V roce 2020 vymyslel hlavolam NEMO - více úkolový hlavolam, který vyžaduje k dalšímu postupu i využití internetu a hledání skrytých indicií.

Ve sbírce má přibližně 150 kusů různých Ježků v kleci.

Od začátku roku 2017 budoval s kreslířem Rychlých šípů Milanem Teslevičem muzeum Jaroslava Foglara na hradě Ledeč nad Sázavou. Nachází se zde sbírka Ježků v kleci v originální vitríně, kterou zkonstruoval a vyrobil a je s nadsázkou i největším kdy vyrobeným Ježkem v kleci. Je vysoká 2,4 m, má podstavu šestihranu o šířce 70 cm a světlo uvnitř tvoří samotného ježka s ostny.

V roce 2021 vyrobil Ježka v kleci dle nové ilustrace hlavolamu ze Stínadelské trilogie. Ve spolupráci s malířem Jiřím Grusem zhmotnil tento model přesně dle jeho kreseb. Historicky se jedná o první spolupráci současného ilustrátora a novodobého designéra tohoto hlavolamu.

Pro České předsednictví v EU pro rok 2022 navrhl Ježka v kleci v barvách české trikolóry s heraldickým znázorněním Českého lva a s nápisem Czech republic. V minulosti už zrealizoval výrobu různě upravených Ježků v kleci. Například zelenobílý model pro automobilku ŠKODA AUTO, svítivě žluté kuličky (jako tenisový míček) v bílé kleci pro finále FedCup (2014) a DavisCup (2015).

V roce 2022 navázal Radek Micopulos zahraniční spolupráci s James Stanley (GB) a Douglas Menzies (NZ). Tito tvůrci vytvořili princip a Radek Micopulos jejich hlavolamům dodal či vylepšil design.

Na konci roku 2022 vznikl nový hlavolam Ježek v kleci MYSTIC inspirovaný nejstarším známým Ježkem v kleci z 19. století. Tento Ježek ukrývá v rozšroubovatelné kuličce jedinečné tajemství, jak ve skutečnosti tento legendární hlavolam vzniknul.

Konstruktér hlavolamů, designér a znalec hlavolamu ježek v kleci.

*12.5.1987

Dvůr Králové nad Labem

Modely hlavolamů
2009 – Ježek v kleci KLASIK
2010 – JEŽIVAL v kleci '66
2012 – Ježek v kleci BEARING
2012 – Ježek v kleci GEN
2013 – Ježek v kleci ORIGINAL
2015 – JEŽIVAL v kleci
2016 – Ježek v kleci AXIS
2016 – Ježek v kleci CLASSIC
2017 – Ježek v kleci RETRO
2018 – Hlavolam HEXAHOG
2019 – Ježek v kleci EPIC
2019 – Ježek v kleci FANTOM
2020 – Hlavolam NEMO
2021 – Ježek v kleci GEN IN BLACK
2021 - Ježek v kleci ANTIQ
2021 - Ježek v kleci RIVAL
2021 - Ježek v kleci NOVEL
2022 - Ježek v kleci PATRIOT - České předsednictví v EU 2022
2022 - Hlavolam AMULET - zahraniční spolupráce s James Stanley (GB)
2022 - Hlavolam ZIGGY - zahraniční spolupráce s Douglas Menzies (NZ)
2022 - Ježek v kleci MYSTIC

Další varianty

Kromě základních modelů vzniklo také mnoho dalších materiálových variant – různobarevně eloxovaný nebo komaxitovaný dural, ocel, nerez a mosaz.

 

Výtvarná tvorba

Radek Micopulos se zabývá také designem a výtvarnou tvorbou pamětních předmětů. Od roku 2018 vytváří neoficiální poštovní známky v symbolických hodnotách jako 1 Ginkgo, 3 - Bratrstvo kočičí pracky, 5 - Rychlé šípy. Ztvárnil také historicky první erb Stínadel v podobě raženého kovového štítku. Erb kolorovaný do černých siluet křivolakých uliček a žlutých symbolů Stínadel - překřížených žlutých špendlíků a žlutého květu. S tímto motivem byla vydána i pamětní medaile z "nového stříbra".

 

Články a rozhovory autora

přehled zde

 

zdroj: wikipedia.org

 

O webu

 
 

Stránka JEŽCIVKLECI.cz má za cíl objasnit více než stoletou historii tohoto hlavolamu a dále seznamovat i s novinkami na trhu. Naleznete zde přehled všech známých typů Ježka v kleci, návody, inzerci, ankety, sbírky, články a další informace. články o nás

Stránka JEŽCIVKLECI.cz je pravidelně archivována Národní knihovnou ČR pro svou kulturní, vzdělávací, vědeckou, výzkumnou nebo jinou informační hodnotu za účelem dokumentace autentického vzorku českého webu. Je součástí kolekce českých webových stránek, které NK ČR hodlá dlouhodobě uchovávat a zpřístupňovat pro budoucí generace.

24.12.2005  vznik stránky JEŽCIVKLECI.cz

1.11.2009 původní stránka www.jezekvkleci.ic.cz přešla na novou doménu www.jezcivkleci.cz

9.11.2009  vznik specializovaného internetového obchodu s Ježky v kleci obchod.jezcivkleci.cz

1.2.2012  založena produkce originálních hlavolamů RADEMIC PUZZLES www.rademic.cz

 

Bannery této stránky

 
 

Máte-li zájem o spolupráci pomocí výměny bannerů, je nutné zkopírovat tento kód do vašich stránek. Po umístění banneru na vaše stránky nás kontaktujte a my umístíme váš kód na naše stránky. Je možné domluvit se i jinak. Například umístit na naši úvodní stránku za poplatek Váš banner apod.

<a href="https://www.jezcivkleci.cz/" target="_blank"><img width="88" height="31" border="1" src="https://www.jezcivkleci.cz/banner_jvk m 2010.jpg" title="JEŽCIVKLECI.cz - Hlavolam Ježek v kleci - Historie, návody, novinky a specializovaný internetový obchod" /></a>
 

 

<a href="https://www.jezcivkleci.cz/" target="_blank"><img width="468" height="60" border="1" src="https://www.jezcivkleci.cz/banner_jvk 2010.jpg" title="JEŽCIVKLECI.cz - Hlavolam Ježek v kleci - Historie, návody, novinky a specializovaný internetový obchod" /></a>
 

<a href="https://obchod.jezcivkleci.cz/" target="_blank"><img width="468" height="60" border="1" src="https://www.jezcivkleci.cz/banner_jvk_2021.jpg" title="JEŽCIVKLECI.cz - e-shop, novinky, rarity, historie" /></a>

Textový banner:

HLAVOLAM Ježek v kleci - Historie, návody, novinky a prodej

<a href="https://www.jezcivkleci.cz/"title="Ježek v kleci a vše o tomto záhadném hlavolamu!" target="_blank">HLAVOLAM Ježek v kleci</a> - Historie, návody, novinky a prodej

 
 

 © Copyright WEB.rademic.cz &   Publikování a šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno.